Dołączcie do wydarzenia! https://fb.me/e/5xwwg2bSn
ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.
CO ZOBACZYCIE?
ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.
Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.
Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!
LOKALIZACJA
Plac rekreacyjny przy Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Tamka 3, Biały Bór
TERMINY WIZYTY
11 maja (niedziela) - godz. 9:00-17:00
12 maja (poniedziałek) - godz. 9:00-17:00
13 maja (wtorek) - godz. 9:00-15:00
Rekomendowany wiek zwiedzających od 10 roku życia. Wejście na pokazy co 30 minut. Ostatni spektakl na 30 minut przed zakończeniem. Limit uczestników i uczestniczek to 20 osób.
UWAGA! Z uwagi na szczególny charakter intensywność bodźców audiowizualnych pokazy w naczepach ekspozycyjnych mogą wywoływać negatywne skutki zdrowotne u osób chorych na epilepsję, choroby błędnika lub nadwrażliwość na dźwięki i światło, osoby z powyższymi schorzeniami uczestniczą w pokazach na własne ryzyko.
Organizatorem Iskier Niepodległej jest Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie, https://iskryniepodleglej.pl/
Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W razie pytań i zapisów grup prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy: 693-602-704, sekretariat.bckir@bialybor.com.pl
Do pobrania: