"Na szlaku kultur"

Miasto i Gmina
Biały Bór

"Serce za nakrętki IV" - KONKURS

Zuza Dzimińska urodziła się w lipcu 2019r. z poważną wadą prawej nóżki, która jest o połowę krótsza od drugiej . W nóżce nie rozwinęła się kość udowa i strzałkowa. Ma także nie wykształcony staw biodrowy na miejsce którego wykształcił się staw rzekomy spełniający jego funkcje. Zuzia zaopatrzona jest w ortezę która umożliwia jej chodzenie Dzięki codziennej rehabilitacji możemy cieszyć się jej krokami. Na tą chwilę ma plan leczenia w Stanach Zjednoczonych wyceniony na ok 2 mln zł. Operacja miałaby się odbyć za ok 2 lata. U Zuzi miałaby być wykonana operacja plastyki rotacyjnej polegająca na zastąpieniu stawu kolanowego stawem skokowym.

Zuzia to 2,5 letnia pełna energii dziewczynka, która w wolnym czasie uwielbia układać puzzle i "gotować" w swojej kuchni. Lubi oglądać bajki - chyba wszystkie  Zuzia jeździ na rehabilitację od ukończenia 3 miesiąca życia 5 razy w tygodniu. Godzina rehabilitacji kosztuje w granicach 80-100zl. Po raz pierwszy w tym roku udało jej się otrzymać 4 dni rehabilitacji w ramach NFZ. Dodatkowo zaczęła uczęszczać na basen. Zuzia dzięki zaopatrzeniu w ortezę od maja 2020 r zaczęła samodzielnie chodzić . Jedna orteza wystarcza na niecały rok. (Na ten moment trwają przygotowania trzeciej ortezy). Koszt takiej ortezy mieści się w granicach 4000 zł . Wizyty u specjalisty to koszt od 300 do 1500 zł każda.
Należy dodać, że w jednym serduszku jest ok 90 kg nakrętek . Nakrętki sprzedawane są za ok. 1zl/kg . Jak łatwo policzyć jedno pełne serce pozwala sfinansować ok. 9 h rehabilitacji.
W Gminie Biały Bór zlokalizowanych jest 5 metalowych serc. Jedno przy Urzędzie Miejskim w Białym Borze, kolejne 3 w zwycięskich sołectwach Drzonowo, Biały Dwór i Kaliska. Sołectwo Grabowo samodzielnie zakupiło serce dla swojej miejscowości, które również bije dla Zuzi.
Które Sołectwo zostanie zwycięzcą IV edycji konkursu "Serce za nakrętki" i posiadaczem szóstego serca??
Tego dowiemy się już 8 marca.

Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Biuletyn informacji publicznej