"Na szlaku kultur"

Miasto i Gmina
Biały Bór

Szkolne manewry 2024 zakończone

W Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze minął ostatni dzień obozu szkoleniowego 2024. Był to czas wypełniony intensywnymi treningami i sportowymi emocjami. Obiekty szkoły po raz kolejny, na czas trwania obozu, zamieniły się w koszary, a młodzież miała okazję sprawdzić się w wielu ważnych wymiarach przyszłej pracy w służbach mundurowych czy w bezpieczeństwie wewnętrznym i ratownictwie.

  Zajęcia trwały od rana do wieczora i odbywały się w dniach 17-20 czerwca pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Uczniowie poszczególnych klas zostali podzieleni na kilka pododdziałów o charakterystycznych nazwach: Alfa, Bravo, Charlie, Delta, Echo oraz Foxtrot. Uczestnicy obozu pogłębili wiedzę i sprawdzili swoje umiejętności w obszarach technik interwencji policyjnych, podstaw kierowania ruchem drogowym, technik kryminalistyki, topografii oraz elementów S.E.R.E. Ponadto mieli okazję sprawdzić się na sprawnościowym torze przeszkód, poznali metody poszukiwania osób zaginionych i  podstawy medycyny pola walki.Kadeci wzięli także udział w szkoleniu ogniowym, zajęciach z samoobrony,a także mieli możliwość pograć na polu PaintBall w Bornem Sulinowie. Grafik zajęć był niezwykle różnorodny i pełen niespodzianek.

Ponadto grupa uczniów z klas bezpieczeństwa wewnętrznego i ratownictwa swój obóz szkoleniowy odbyła na terenie ośrodka CAMP w Koczale nad Jeziorem Dymno . Młodzież pod czujnym okiem ratownika oraz instruktorów wzięła udział w szkoleniu z ratownictwa wodnego, szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej i sprawdziła się w roli bohaterskich strażaków.

Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i zmierzyć się z własnymi słabościami. Okazja nadarzyła się ostatniego dnia obozu, kiedy uczniowie musieli wstać o godz. 3:45obudzeni alarmem, następnie przemaszerowali ok. 7 km i zdobyli Pomorską Górę Piachu (245 m n.p.m.),a całość zwieńczyli festynem rekreacyjno-sportowym,podczas którego wzięli udział w różnych ciekawych konkurencjach, np.:w przenoszeniu rannego przez pole minowe, szybkiej ewakuacji,kryminalnych zagadkach i wielu innych. Ukoronowaniem zgrupowania był uroczysty apel podsumowujący cztery dni zmagań oraz wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych uczniów. W kategorii „Najlepszy kadet roku 2024” I miejsce zajął Filip Miliwek  – uczeń klasy II Oddziału Przygotowania Wojskowego,zaś wśród dziewcząt najlepsza okazała się Alicja Lachowicz – uczennica klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego.

            W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować współorganizatorom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie specjalistycznych zajęć z młodzieżą. Serdecznie dziękujemy:

 • 141 Batalionowi Lekkiej Piechoty w Choszcznie z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
 • 8. Koszalińskiemu  Pułkowi Przeciwlotniczemu,
 • Okręgowemu Inspektoracie Służby Więziennej w Koszalinie,
 • Zakładowi Karnemu w Starem Bornem,
 • Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Województwa Zachodniopomorskiego,
 • Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Powiatu Szczecineckiego,
 • Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Województwa Zachodniopomorskiego - Oddział Powiatowy w Białogardzie
 • Szkole Policji w Pile,
 • Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku,
 • Ochotniczej Straży Pożarnej z Koczały i Przechlewa,
 • Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie,
 • Białoborskiemu Centrum Kultury i Rekreacji,
 • Klubowi Sportów Walki w Szczecinku
 • Gminie Koczała.

 

Praca fachowców i instruktorów spowodowała, że zajęcia były niezwykle interesujące, a to przyczyniło się do uatrakcyjnienia harmonogramu obozu i z pewnością stanowi zachętę dla uczniów szkół podstawowych do podjęcia nauki w naszej szkole.Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że sprawna organizacja obozu szkoleniowego umożliwiła zrealizowanie części praktycznej poszczególnych programów szkoleniowych klas mundurowych i bezpieczeństwa wewnętrznego i ratownictwa na bardzo wysokim poziomie.

 

 

 

Tekst i zdjęcia : Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze


Biuletyn informacji publicznej
Facebook
Mobilna aplikacja Powiat Szczecinecki
Mobilna aplikacja Powiat Szczecinecki

Wskaźniki czujnika smogu i zanieczyszczeń - lokalizacja Biały Bór ul. Słupska 8